fbpx

Klub czytelnika

Serdecznie zapraszamy do zapisów do nowo powstałego Klubu Czytelnika „SÓWKI” (KCS)!

Wspomnienia na całe życie

Czy zastanawiasz się czasami jak by to było żyć w Stumilowym Lesie i mieć za sąsiada takiego Kubusia Puchatka? A może chciałbyś przeżywać przygody niczym Harry Potter?

Teraz możesz zrealizować swoje marzenia a jednocześnie uczyć się języka! Możesz razem z nami przenieść się w legendarne zakątki świata i poznać lepiej miejsca, które znasz tylko z kartek powieści. Czytając książki w języku obcym, którego się uczysz, wyruszysz w podróż swojego życia i przeżyjesz wspaniałe przygody bez konieczności dalekich wypraw!

Klub Małego Czytelnika zaprasza!

Podróże po świecie z książką w ręku

Naszą misją jest zapewnienie klientom wszechstronnych i kompleksowych usług edukacyjnych, tak, aby obfitująca w przygody nauka odbywała się bez stresu i bez przeszkód.

Kto czyta, nie błądzi, wie dobrze, co sądzić!

Z chęcią zabierzemy Cię w świat, który znasz z książek! Razem będziemy szlifować Twoje umiejętności językowe świetnie się przy tym bawiąc!

Jak wstąpić do Klubu Małego Czytelnika?

1.

Przyjdź do sekretariatu, odbierz regulamin klubu i wypełnij kartę zgłoszeniową!
Zgłoszenie możesz przesłać także mailowo na adres szkoły [email protected]

2.

Po dwóch dniach odbierz imienną kartę czytelnika Klubu.
Już od tej chwili możesz wypożyczać książki!
Chęć wypożyczenia zgłaszaj on-line przez stronę szkoły lub w sekretariacie!

3.

Wypożycz książkę, która Cię interesuje i dokładnie zapoznaj się z jej treścią!
Czas, na jaki można wypożyczyć lekturę to 1 miesiąc.
W ciągu jednej wizyty można wypożyczyć maksymalnie 3 książki.

4.

Gdy będziesz oddawać książkę w sekretariacie, poproś o kartę informacyjną.
Wypełnij ją samodzielnie na miejscu! Najmłodsi odpowiadają ustanie na pytania.
Przy wypożyczeniu następnej lektury dowiesz się czy zdobyłeś znaczek czytelniczy!

5.

Już po uzbieraniu 5 znaków czytelniczych możesz korzystać z szeregu atrakcji,
jakie daje uczestnictwo w Klubie Małego Czytelnika!

Progi czytelnicze:

Pierwszy próg

Po przekroczeniu I progu i uzbieraniu 5 znaczków czytelniczych można korzystać ze zniżek na zajęcia dodatkowe, imprezy okolicznościowe i warsztaty organizowane na terenie szkoły. Wystarczy, że pokażesz swoja kartę biblioteczną!

Od tego momentu możesz również uczestniczyć w sobotnich zajęciach „Miesiąc z…” na których poznajemy bohaterów wybranej lektury. Poprzez różnorodne zajęcia, czytanie oraz wspólne spędzanie czasu pomagamy rozwijać zainteresowania i wyobraźnię najmłodszych!

Drugi próg

Dla najbardziej zaczytanych przewidzieliśmy dodatkowe atrakcje! Gdy uzbierasz 10 znaków czytelniczych możesz wziąć udział we wspólnym wyjściu do muzeum bajki, planetarium, do kina czy na inne wydarzenie związane z omawianymi w klubie lekturami!

Grafika informacyjna:

Ranking

Każdy czytelnik bierze również udział w rankingu czytelniczym. W każdym semestrze jedna osoba, która przeczyta największą ilość książek (w przypadku remisu, ta, która zdobędzie najwięcej punktów z odpowiedzi na kartach informacyjnych książki) otrzymuje nagrodę rzeczową wspomagającego naukę języka, jakiego czytelnik uczy się w Sówce N.J.O.

Zapraszamy do Klubu również naszych dorosłych uczniów. Biblioteka ma w swojej ofercie książki na poziomach i o tematyce odpowiadającej każdej grupie wiekowej!