fbpx

Dla młodzieży

Kursy dla młodzieży

Dla młodzieży oferujemy kursy przygotowujące do egzaminów Cambridge (angielski) oraz Certyfikatów Goethe Institut (niemiecki).

Kursy dla młodzieży (od 10-11 lat) prowadzimy w grupach maksymalnie 8 osobowych. Przyporządkowanie do grupy odbywa się na podstawie informacji z formularza zgłoszeniowego (wstępne przyporządkowanie ) a dalej na podstawie testu diagnostycznego oraz rozmowy z lektorem.

Dbamy o to, by uczestnicy w danym kursie reprezentowali ten sam poziom języka. Nie tworzymy kursów „na ilość” bazując tylko na wieku ucznia (tak jak to dzieje się w wielu innych szkołach). Jednolity poziom grupy daje uczniom równe szanse rozwoju i pozwala na bardzo efektywną pracę w ciągu całego roku. Monitorujemy postępy ucznia w trakcie całego kursu, stale dbamy o kontakt z rodzicem, reagujemy indywidualnie na problemy ucznia (spadek motywacji, problem ze zrozumieniem tematu, wyniki testów itp..). Dzięki temu lektor może pomóc czy wesprzeć ucznia dokładnie w tym obszarze, gdzie jest to wymagane. Taka praca nie jest możliwa w dużych 10-15 osobowych grupach. Dlatego w naszej szkole uczymy się max. w 8 osobowym zespole i taka liczebność grupy gwarantowana jest zapisem w umowie.